Otağ Tipi Çadır

Otağ tipi çadırlar tarih boyunca göçebe Türklerden başlayarak yerleşik hayata geçen Osmanlılara kadar han ve padişahların kullanımında dikkat çeker. Kurulduğu alanlarda en büyük ve en gösterişli çadırlar olarak bilinen otağ tipi çadırlar, günümüzde de farklı kullanım alanlarına sahiptir. Özellikle restoran, kafe, düğün salonu gibi mekanların konsept tasarımlarında tercih edilmektedir.

Geometrik açıdan yuvarlak formda tasarlanan bu tip çadırlar, mekanlarında ayrıcalık sunmak isteyen işletmelere sunulmaktadır. Hem yazın hem de kışın kullanım olanağı sunan bu tip çadırlar, sundukları pratiklik açısından da dikkat çekiyor. Farklı renk ve desenlerde tasarımları yapılan otağ tipi çadırlar geniş kapasiteleriyle de ferah bir mekan imkanı sunuyor.

Süslü ve büyük çadır anlamına gelen otağ çadırlar, her rengiyle farklı anlamlar ifade etmektedir. Pratikliğiyle kullanım kolaylığı da sağlayan bu tip çadırlar katlanarak taşınabilen ve kolayca kurulabilen modellerdir. Ayrıca her iklim tipinde kullanım olanağı da bulunan otağ tipi çadırlar, kışın kendini kasar ve gerilir. Bu sayede kar ve yağmur suyunun içeriye sızmasını engeller ve kış kullanımında da rahatlıkla tercih edilir. Yaz aylarında da genişleyerek ışığın içeri girmesine izin vererek, hava sirkülasyonunu sağlar.